وکیل طلاق

برای موفق شدن در پرونده‌های حقوق خانواده، استخدام یک وکیل طلاق کارآزموده می‌تواند نقش موثری داشته باشد. وکیل طلاق تخصص لازم برای پیگیری پرونده طلاق را دارد. استفاده از دانش و تجربه یک متخصص حقوقی در این زمینه، شما را در کسب نتیجه‌ای مطلوب یاری خواهد کرد.

وکیل طلاق کیست؟

اگر قصد پیروز شدن در دعاوی مربوط به طلاق را دارید، پس فراموش نکنید که اولین گام شما باید مشورت با یک وکیل طلاق خبره و آگاه باشد.

تخصص وکیل در پیگیری پرونده‌های این چنینی بسیار مهم و کاربردی است. شما می‌توانید در رابطه با دعاوی خانوادگی مختلف مانند طلاق، حضانت فرزندان، مهریه و نفقه از دانش و تخصص یک وکیل طلاق استفاده کنید.

ثبت دادخواست طلاق به درخواست مرد

قوانین حقوقی و مدنی کشور حق طلاق را به مرد می‌دهند. در نگاه اول ممکن است این تصور را داشته باشید، که قانون این اجازه را به مرد داده است که هر زمان که بخواهد زن را طلاق دهد. در وحله اول مرد اگر بخواهد از همسر خود جدا شود بایستی به دادگاه خانواده مراجعه کند. سپس مدارک لازم را مبنی بر ثبت دادخواست به مرجع قضایی ارائه دهد.

برای تنظیم دادخواست طلاق و یا هر نوع دادخواست دیگری جهت ارائه به مراجع قضایی، بایستی به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنید. پس از ثبت دادخواست در این دفاتر، برای ارائه دادخواست خود به دادگاه، باید فرم پر شده در دفاتر خدمات الکترونیک که همان متن دادخواست می‌باشد را، به همراه مدارک لازم به مرجع قضایی مرتبط تحویل دهید.

لازم به ذکر است در صورتی که دادخواست طلاق از جانب مرد باشد، بایستی تمامی حق و حقوق مادری زنان را پرداخت کند. این حقوق شامل مهریه، نفقه، شرط تنصیف دارایی مرد و اجرت المثل زمان زوجیت زن می‌شود.

شرط تنصیف دارایی یکی از شروط ذکر شده در عقدنامه می‌باشد، که در زمان عقد و نکاح مرد آن را امضا می‌زند. بر اساس این شرط اگر درخواست طلاق از طرف مرد صورت بگیرد، مرد موظف است که نصف دارایی را که بعد از ازدواج به دست آورده است، و در زمان طلاق هنوز این دارایی را دارد به اسم زن بزند. در این نوع دادخواست طلاق کمک و راهنمایی یک وکیل طلاق نقش موثری در موفقیت موکل خواهد داشت.

بهترین وکیل طلاق

ثبت دادخواست طلاق به درخواست زن

در قانون مدنی برای زمانی که دادخواست طلاق توسط زوجه تنظیم می‌شود، دو نوع طلاق وجود دارد.

طلاق خلع

 

در این نوع طلاق زن به دلیل کراهتی که نسب به همسر خود دارد، به دادگاه خانواده دادخواست طلاق می‌دهد‎. اینکه دلیل کراهت زن نسبت به شوهر خود چه چیزی است، برای دادگاه اهمیتی ندارد. در صورتی که دلیل کراهت زوجه از مصداق‌های عسر و حرج نبوده باشد، دادخواست طلاق زن به دادگاه ارائه می‌شود. لازم به ذکر است در این نوع طلاق، توافقی میان طرفین صورت نگرفته است.

در طلاق خلع، زوجه مالی به همسر خود می‌بخشد، و مرد در ازای مالی که به او بخشیده شد است با طلاق موافقت می‌کند. به طور معمول این مال مهریه زن است. حال ممکن است زن تمام مهریه یا بخشی از آن را در ازای طلاق به مرد ببخشد.

طلاق مبارات

یک نوع دیگر از طلاق به درخواست زوجه طلاق مبارات نام دارد. در این نوع طلاق کراهت زن و مرد هر دو حفظ خواهد شد. طلاق مبارات به طلاق توافقی شباهت دارد. به این معنا که طرفین طلاق هر دو نسبت به یکدیگر کراهت دارند. به عبارت دیگر هر دو مایل به جدایی می‌باشند.

در این نوع طلاق مرد و زن در رابطه با منافع مالی و غیرمالی به توافق می‌رسند. و با توافقات انجام شده به دادگاه مراجعه و درخواست طلاق را مطرح می‌کنند. عموما در طلاق مبارات زوجه در ازای بخشیدن مهریه و یا قسمتی از آن، رضایت مرد را برای طلاق جلب می‌کند.

وکالت به وکیل طلاق

وکیل طلاق برای پیگیری پرونده طلاق نیازمند وکالت از جانب موکل می‌باشد. این وکالت‌ به واسطه وکالت نامه بین وکیل و موکل جاری می‌شود. در مواردی ممکن است در هنگام عقد نکاح بین مرد و زن، مرد حق طلاق را به زوجه دهد.

یک وکیل طلاق خبره می‌تواند ‌ایده‌آل‌ترین روش را برای رسیدن به نتیجه مطلوب در اختیار شما قرار دهد. با وکالتی که از جانب موکل به وکیل داده می‌شود، وکیل موظف است مسائل مربوط به روند پرونده را پیگیری کند. موکل می‌تواند در دادگاه حضور پیدا کند، یا اینکه حضور نداشته باشد. در صورت عقد قرار داد با وکیل، حضور موکل در دادگاه الزامی نیست.  وکیل می‌تواند به جای او در دادگاه حضور پیدا کند.

وکیل طلاق کیست؟

وکالتی که از جانب موکل به وکیل داده می‌شود او را به انجام یک سری اقدامات ملزم می‌کند. وکالتنامه وکیل طلاق نیز به همین شکل می‌باشد.

عموما افرادی که درگیر پرونده‌های خانوادگی می‌باشند از وکیل طلاق برای اقداماتی در خصوص مهریه، طلاق، نفقه و … راهنمایی می‌گیرند. وکیلی که در این حوزه تجربه و تخصص دارد، و دارای پروانه وکالت معتبر است می‌تواند به درستی از حق و حقوق موکل خود دفاع کند. حضور تخصصی وکیل در جلسات دادگاه تاثیر زیادی در رای دادگاه خواهد داشت.

نقش وکیل طلاق

وظایف وکیل طلاق

عموما افراد برای حل مشکالات خانوادگی به وکیل طلاق و خانواده مراجعه می‌کنند. وظیفه وکیل طلاق کمک به موکل برای کسب نتایج دلخواه در پرونده طلاق است. یک وکیل بایستی کارهای لازم برای پیش روی پرونده را، بر اساس قوانین و تبصره‌های دستگاه قضایی انجام دهد. بدون شک حضور یک وکیل مجرب در جریان مشکلات حقوقی، شما را سریع‌تر و آسان‌تر به نتیجه دلخواه خواهد رساند.

یک وکیل متخصص در این زمینه، علاوه بر پیگیری کارهای مربوط به طلاق می‌تواند در موارد دیگری مانند حضانت فرزندان و حقوق مادی موکل اقدامات لازم را انجام دهد.

شرایطی که زوجه می‌تواند دادخواست طلاق را مطرح کند:

  • زن توسط مرد مورد ضرب و شتم قرار گیرد
  • در صورت پرداخت نشدن نفقه زن در مدت زمان شش ماه
  • عدم انجام اعمال زناشویی از جانب مرد
  • اعتیاد شدید مرد
  • ترک خانه توسط مرد برای مدت طولانی
  • در صورتی که مرد مبتلا به بیماری لاعلاج باشد
  • و…

ویژگی‌های وکیل طلاق مناسب

یک وکیل طلاق باید از خصوصیات اخلاقی و حرفه‌ای ایده‌آلی برخوردار باشد. تنها در این صورت است که می‌تواند رزومه موفقی کسب کند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های وکیل طلاق می‌پردازیم:

مهم‌ترین ویژگی وکیل طلاق تخصص است:

تخصص مهم‌ترین فاکتور برای استخدام یک وکیل طلاق می‌باشد. در صورتی که وکیل از این ویژگی برخوردار نباشد، رسیدگی او نتیجه خوبی برای شما در پی نخواهد داشت. ممکن است از نظر شما پرونده‌های خانواده از جمله پرونده طلاق بسیار ساده و راحت باشند. در حالی که برای آشنا شدن با قوانین و مقرارت به سال‌ها زمان نیاز دارید.

یک وکیل حرفه‌ای و متخصص در رابطه با قوانین امور خانواده کاملا مسلط است. یک وکیل خوب به شکل مستمر تمامی اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات، آئین نامه‌ها، بخش نامه‌ها و ... مورد بررسی قرار خواهد داد. درواقع اطلاعات خود را به طور مداوم به روز خواهد کرد.

وکیلی که در حوزه طلاق فعالیت دارد، وکیل خانواده است. وکیل خانواده علاوه بر موضوع طلاق در زمینه‌های دیگر حقوق خانواده اطلاعات و تخصص لازم را دارد. 

یک  وکیل خانواده باید در زمینه مهریه زوجه، اموال مرد، نفقه زن، اجرت المثل ایام زوجیت، حضانت فرزندان، قوانین مربوط به ملاقات کردن فرزند، ممنوع الخروج بودن فرزند و ... تسلط کامل داشته باشد.

از دیگر ویژگی‌های مهم یک وکیل طلاق می‌توان به تجربه، وقت شناسی، پیگیری و تمایل به ایجاد صلح و سازش اشاره کرد.
وکیل طلاق متخصص

بهترین وکیل طلاق در تهران

دکتر احمد زهره‌وند وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه، تجربه طولانی در وکالت پرونده‌های خانواده از جمله طلاق دارد. حسن مسئولیت دکتر زهره‌وند تاثیری زیادی در موفقیت ایشان داشته است. تیم وکلای دکتر زهره‌وند تمامی ویژگی‌های یک وکیل طلاق خبره را دارا می‌باشد.

دکتر زهره‌وند بهترین انتخاب برای افرادی است که ساکن پایتخت می‌باشند. بدون شک با استخدام یک وکیل کارآزموده همچون ایشان، در پرونده طلاق بسیار مهم می‌باشد. حضور چنین وکیلی برای مرد یا زن در امر طلاق ضروری است. شما در هر جایگاهی که باشید وکیل به شما کمک خواهد کرد تا به حق و حقوق خود برسید.

دکتر زهره‌وند علاوه بر پر.ونده‌های خانواده در حوزه‌های دیگر مانند پرونده‌های ملکی، مهاجرات، دیوان عدالت اداری و کیفری سابقه فعالیت درخشان دارند.

کلام پایانی

ما در این مقاله در تلاش بودیم در رابطه با پرونده‌های طلاق و وکیل طلاق اطلاعات جامع و کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. اما در نظر داشته باشید که افزایش دانش حقوقی خود فرد، در بسیاری از مواقع در کنار استخدام وکیل نتیجه‌ی دلخواه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. از طرفی افراد سودجو دیگر قادر به کلاهبرداری‌هایی که، به دلیل عدم آگاهی فرد صورت می‌گرد نخواهند بود.

مطالعه مجلات و مقالات حقوقی نقش زیادی در افزایش سطح آگاهی شما خواهد داشت. سعی کنید در برنامه زندگی خود مطالعه حقوقی را نیز وارد کنید. اختصاص ساعاتی به مطالعه نتایج مفیدی را برای شما به دنبال خواهد داشت. چنین دانشی در ابعاد مختلف زندگی برای شما سودمند خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *