وکیل ملکی|نیاوران

وکیل ملکی

وکیل ملکی تخصصیست که در حوزه ی دعاوی ملکی تعریف می شود و به دانش و تخصصی ویژه در حوزه ی حقوق ملکی اشاره دارد.  آمارها نشان می دهد در حال حاضر بیش از نیمی از پرونده های دادگستری در زمینه ی دعاوی ملکی و اختلافات ناشی از آن مطرح می گردند.

این امر در شرایطیست که بسیاری از این پرونده ها با مساله ی اطاله ی دادرسی مواجه می باشند و مدت زمانی طولانی بابت رسیدگی به آن صرف می گردد. ضمن اینکه هر روز بر تعدد پرونده های دعاوی ملکی افزوده می شود و در نتیجه شاهد حجم بیشتری از پرونده هستیم.

تخصصی بودن و پیچیدگی موضوعات دعاوی ملکی دشواری بررسی و رسیدگی به آن را دوچندان کرده است.  اما  تجربه نشان می دهد، حضور یک وکیل متخصصو مجرب در چنین شرایطی می تواند از دشواری و پیچیدگی قضیه بکاهد و روند رسیدگی به پرونده را به مراتب آسان تر نماید.

در سال های اخیر که بحث تخصص گرایی در امور پررنگ تر از قبل مطرح گردیده است. تخصص گرایی این امکان را می دهد که با نگاهی دقیق تر و جزئی تر به مسائل بتوان راهکارهایی جامع و منطبق با آن یافت و به شکلی منطقی تر برای حل مسائل اقدام نمود.

این تخصص گرایی در حوزه ی حقوق از اهمیت به سزایی برخوردار است. چرا که در حال حاضر با گسترش و پیچیدگی شاخه های مختلف حقوقی مواجه هستیم و وکیل ملکی تخصصیست که در چنین شرایطی می تواند کارساز باشد.

احمد زهره وند وکیل پایه یک دادگستری| وکیل ملکی

دفتر وکالت دکتر احمد زهره وند با تیمی از وکلای مجرب و متخصص در این زمینه سالیان متمادی، در عرصه های تخصصی حقوقی از جمله حوزه ی ملکی سوابق و نتایجی درخشان را داراست. حسن سوابق این مجموعه در حل و فصل انواع دعاوی ملکی گویای اعتماد موکلین و توانایی های تیم مجموعه در امر وکالت و پیگیری پرونده هاست.

وکیل ملکی باتجربه

بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران ادعایی تأمل برانگیز است. چرا که در سال های اخیر که بحث تخصصی شدن حوزه های وکالت بیش از قبل مطرح گردیده است، ادعای بهترین ها امری دشوار می باشد. از طرفی امروزه جلب اعتماد افراد در چنین زمینه هایی به آسانی امکانپذیر نیست و بایستی چنین ادعایی را با آمار و اعداد مستند ساخت. چرا که در بازار داغ وکالت ادعای تخصصی بودن را نمی توان به صرف بیان و ادعا مطرح نمود. چنین امری نیازمند جلب اعتماد افراد از طریق ارائه ی مدارک و مستندات دقیق می باشد.

دعاوی ملکی و وکیل ملکی

دعاوی ملکی به دعاوی و اختلافات حقوقی اشاره می نماید که از ارتباطات افراد با اموال غیرمنقول ناشی می گردد. اموال غیرمنقول به اموال و دارایی هایی گفته می شود که جابجایی آنها امکانپذیر نیست و جابجایی آن مستلزم خرابی و از بین رفتن مال می باشد. مانند زمین و آپارتمان.

کلیه ی دعاوی مرتبط با املاک و اراضی در تمامی حوزه های حقوقی می تواند به عنوان زیرمجموعه ی دعاوی ملکی در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است تمامی این دعاوی در حیطه ی  تخصصی وکیل ملکی تعریف می گردد.

قوانین دعاوی ملکی از دیدگاه وکیل ملکی

قوانین دعاوی ملکی در بردارنده ی قوانین و مقرراتی می باشد که می تواند به اختلافات حقوقی ناشی از دعاوی ملکی خاتمه بخشد و در حل و فصل آن مؤثر واقع گردد. طیف گسترده ای از متون قانونی و مصوبات موجود در کشور در شکل گیری قوانین دعاوی ملکی نقش داشته اند. از مهم ترین این قوانین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قانون مدنی
  • قانون آیین دادرسی مدنی
  • قانون مجازات اسلامی
  • قانون روابط موجر و مستاجر
  • قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها
  • قانون تملک آپارتمان ها

علاوه بر این قوانین پاره ای قواعد کلی و عمومی نیز بر دعاوی ملکی حاکم می باشد. برای مثال تمامی دعاوی که در رابطه با املاک مطرح می گردد، بایستی در محل وقوع ملک اقامه گردد و دادگاه محل وقوع ملک به عنوان مرجع قضایی صالح جهت رسیدگی شناخته می شود.

همچنین در صورتی که اقامه ی دعوی به طرفیت شخص خاصی صورت پذیرفته باشد، دادگاه صالح به رسیدگی، دادگاه محل اقامت خوانده می باشد.

ما در مجموعه ی خود به دو اصل بسیار مهم پایبندیم. پیگیری مستمر امور و صداقت در بیان و عمل که هر دو اصل را سرلوحه ی کار خویش قرار داده ایم.

هزینه ی وکیل ملکی

هزینه ی وکیل ملکی یکی از پرسش برانگیز ترین مواردیست که همیشه مطرح بوده است. پرونده های ملکی در حوزه های مختلفی مطرح می شوند و طبیعیست که میزان هزینه های دادرسی برای هر یک از این دعاوی متفاوت است.

از سوی دیگر پیچیدگی و تخصصی بودن پرونده های مرتبط با دعاوی ملکی در یک سطح نیست. گاه یک پرونده در حوزه ی افراز ملک مطرح می گردد و گاه فروش ملک به چندین نفر در پرونده مطرح می گردد.

بدیهی است که پیچیدگی این دو پرونده در یک سطح نیست و بنابراین هزینه های کار متفاوت است.

به طور کلی بایستی متناسب با تخصصی بودن و پیچیدگی پرونده ، حق الزحمه ی وکیل را در نظر گرفت. علاوه بر این ممکن است به دنبال یک دعوی ملکی، دادخواست ها و دعاوی دیگری نیز مطرح گردد که طبیعتا در هزینه های وکیل ملکی مؤثر خواهد بود.

بنابراین نمی توان هزینه ای مشخص بابت این موضوع در نظر گرفت. برای اطلاع از جزئیات هزینه ی وکیل ملکی و سایر هزینه های دادرسی می توانید با مجموعه ی ما در تماس باشید.

برای ارتباط با مجموعه ما اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02122281384-5