بهترین وکیل خانواده در فرمانیه

وقتی یک ازدواج به پایان می رسد، می تواند یک تجربه استرس زا، پیچیده و آسیب زا باشد. هنگامی که یک ازدواج از هم می پاشد، اکثر مردم به وکیل طلاق مراجعه می کنند تا  با حفظ خونسردی، در راستای منافع خود عمل کنند. انتخاب وکیل طلاق در تهران امر مهمی است. وکلای طلاق متخصصین آموزش دیده ای هستند که در رابطه با حقوق خانواده و طلاق اطلاعات کاملی دارند. طلاق یکی از شایع ترین مشکلات دنیای امروزی است. فرآیند طلاق باید نه آنچنان ساده و آسان باشد که با هر تصمیم هیجانی امکان به پایان رسیدن زندگی مشترک باشد. نه آنقدر سخت و دشوار که زن و مرد با وجود آسیب های روحی و روانی و جسمی مجبور به ادامه زندگی مشترک شوند.

وکیل طلاق در تهران

انواع طلاق بر اساس شخص درخواست کننده طلاق

 • درخواست طلاق زوج (مرد)

در نظام اسلامی  و با توجه به قواعد فقهی از آن جا که اصولا ایجاب ازدواج با مرد است در نتیجه مرد تصمیم گیرنده در رابطه با خاتمه زندگی زناشویی می باشد و با پرداخت حق و حقوق زوجه از او جدا می شود.

 • درخواست طلاق زوجه (زن)

قوانین اسلام در برخی موارد به زوجه، اجازه درخواست طلاق از حاکم (قاضی دادگاه) داده است.

 1. در صورتی که زوج شروط عقدنامه را امضا کرده باشد، زوجه می تواند با استناد به آن درخواست طلاق کند.
 2. چنانچه زوجه بتواند اثبات کند که شش ماه نفقه دریافت نکرده است می تواند درخواست طلاق کند.
 3. در صورت اثبات ابتلا زوج به بیماری صعب العلاج روانی یا هر بیماری صعبل العلاج دیگر، زوجه حق درخواست طلاق دارد.
 4. اثبات ضرب و شتم یا هر گونه بدرفتاری زوج نسبت به زوجه
 5. اشتغال زوج به شغلی که منافی با حیثیت خانواده است.
 6. اعتیاد زوج به مواد مخدر یا الکل بطوریکه ادامه زندگی زناشویی را دچار خلل کند.
 7. زمانی که زوج به حبس پنج سال یا بیشتر محکوم شده باشد.
 8. در صورتی که زوج زندگی مشترک را به مدت شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در طول یک سال، بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 9. زوج به مجازات حدی یا تعزیری محکوم شده باشد.
 10. زوج بعد از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک توانایی بچه دار شدن نداشته باشد.
 11. ازدواج مجدد زوج بدون اجازه زوجه.
 12. مفقودالاثر شدن زوج بعد از شش ماه از رجوع زن به دادگاه.
 13. چنانچه در دادگاه عسر و حرج زن احراز شود.
 14. در صورتی که زوجه وکالت در حق طلاق داشته باشد. منظور از وکالت در حق طلاق، حق طلاق در ضمن عقدنامه و حق طلاق محضری است.

وکلای طلاق وظیفه اثبات صحت ادعای موکل خود را بر عهده دارند. آنها باید موارد را با جزئیات مستند کنند. به همین دلیل است که بیشتر وقت آنها صرف جمع آوری شواهد، انجام تحقیقات، تهیه اظهارات و تشکیل اسناد در دادگاه می شود.

وکیل طلاق در تهران می تواند با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های درست، به شما در گذر از این دوره دشوار و نامطمئن در زندگی‌تان کمک کند.

وکیل طلاق در تهران

 • درخواست طلاق توافقی

در طلاق توافقی زوجین خود بر سر حقوق و مسائل مالی همچون مهریه، نفقه، جهیزیه و .. با هم به توافق می رسند و در زمان کمتری پس از طی مراحل قانونی حکم طلاق برای آنان صادر می شود. یکی از این مراحل قانونی جلسات مشاوره برای زوجین می باشد. این مشاوره به منظور حل احتمالی مشکلات است. اما در نهایت تصمیم با زوجین است. معمولا در طلاق توافقی درگیری و تنش کمتری بین زوجین و خانواده آن ها اتفاق می افتد.

انواع طلاق

طلاق رجعی:

به نوعی از طلاق که زوج در مدت عده حق رجوع به زوجه را دارد طلاق رجعی گویند. در مدت عده طلاق رجعی همچنان زوج باید به زوجه نفقه بپردازد.

طلاق بائن:

در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد و پس از جاری شدن صیغه طلاق ازدواج و آثار آن (نفقه و …) به طور کلی باطل می شود.

در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران اصل بر رجعی بودن طلاق است. به جز در مواردی که طبق قانون، طلاق بائن در نظر گرفته شده است.

موارد بائن بودن طلاق:

 • سن زوجه کمتر از 9 سال باشد: طلاق زنى كه بالغ نشده باشد.
 • طلاق بعد از یائسه شدن زوجه: در شرایطی که زن یائسه باشد. بعد از طلاق نیازی به نگه داشتن عده نمی باشد.
 • طلاق خلع و مبارات: طلاق خلع، کراهت زن از مرد را گویند و  طلاق مبارات، حالتی است که هر دو طرف از هم کراهت دارند. در طلاق خلع زوجه باید مالی به زوج دهد تا رضایت به طلاق بدهد. ممکن است این مقدار کمتر، مساوی یا حتی بیشتر از مهریه‌ زوجه باشد. طلاق مبارات به علت نارضایتی هر دو طرف از هم می­ باشد. طلاق توافقی هم طلاق مبارات در نظر گرفته می شود.
 • طلاق سوم: سومین طلاقی که بعد از سه وصلت پی در پی به وجود آید خواه این وصلت ها در نتیجه رجوع باشد خواه در نتیجه ازدواج طلاق بائن محسوب می شود.
 • طلاقی قبل از اولین نزدیکی: زمانی که  همسر، زن خود را قبل از هر گونه نزدیکی جنسی طلاق بدهد مانند طلاق در دوران عقد طلاق بائن می باشد و زوجه نیازی به نگه داشتن عده ندارد و به محض طلاق ازدواج و آثار آن به کلی فسخ می شود و برای رجوع باید دوباره ازدواج صورت پذیرد.

 

وکیل طلاق باید دانش گسترده ای از قوانین ازدواج و رویه های دادگاه داشته باشد. همچنین باید با موارد مربوط به حضانت و حمایت از کودک و مسائل مالی مربوط به طلاق رسیدگی کنند. دکتر زهره وند وکیل طلاق در تهران با سال ها تجربه در زمینه پرونده های طلاق در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. جهت مشاهده پروفایل دکتر زهره وند کلیک نمایید.

وظایف وکیل طلاق در تهران

طلاق اغلب اوقات از نظر عاطفی و مالی آسیب زیادی ایجاد می کند. با این حال، یک وکیل طلاق واجد شرایط می‌تواند به آسان‌تر کردن این روند کمک کند.

مشاوره حقوقی توسط وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران با ارائه مشاوره‌ حقوقی دقیق به زوج یا زوجه در رابطه با تمام مسائلی مربوط به دادخواهی موکل خود را راهنمایی کند. در صورتی‌که که موکل نگرانی خاصی در مورد طلاق و مسائل مربوط به آن دارد، توضیحات لازم را ارائه دهد و نگرانی موکل خود را برطرف کند.

 

تنظیم دادخواست طلاق توسط وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق باید دادخواستی را به صورت دقیق و مکتوب تنظیم کند که شامل تمام دلایل جدایی زوجین، ادعاها، شهادت ها و خواسته های موکل است به دادگاه ارائه کند. ارائه اطلاعات دقیق و مدارک و شواهد و نظارت مستمر پرونده توسط وکیل طلاق باعث می‌شود پروسه طلاق بدون ایجاد مشکل پیش رود و از بلاتکلیفب زوجین جلوگیری می کند.

تنظیم درخواست تجدید نظر توسط وکیل طلاق در تهران

در صورتی که در روند بررسی پرونده رأی دادگاه در مورد یکی از مسائل مربوط به طلاق، مورد قبول موکل  نباشد، در این صورت وکیل طلاق درخواست تجدید نظر می دهد و اعتراض خود را اعلام می کند. که در این صورت مسئله مورد نظر یک بار دیگر در دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و احتمال تغییر در رأی قاضی نیز وجود دارد.

حضور وکیل طلاق جلسات دادگاه

معمولا حضور در مراجع قضایی و دادگاه ها برای زوجین ناراحت کننده و دشوار است یا گاهی فرصت مراجعه مداوم به مراجع قضایی را ندارند، به همین دلیل اغلب ترجیح می‌دهند یک وکیل طلاق مجرب و آگاه  به جای آن‌ها به دادگاه مراجعه کند.

مطالبه‌ی نفقه و اجرت المثل توسط وکیل طلاق در تهران

یکی از مسائل مطروحه در پرونده های طلاق، مطالبه‌ی اجرت المثل و نفقه زوجه است. کار هایی که وظیفه‌ی شرعی و قانونی زوجه نبوده، اما بنا به درخواست زوج انجام می‌شده است اجرت المثل به آن تعلق می گیرد. با کمک وکیل طلاق مجرب و با حکم دادگاه ارزش مالی این کار ها تعیین و زوج موظف به پرداخت آن می شود.

استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در تهران

از وظایف دیگر وکیل طلاق درخواست استرداد جهیزیه زوجه است. معمولاً بیشتر خانواده‌ها قبل از ازدواج سیاهه‌ای از جهیزیه تهیه می‌کنند که وکیل طلاق می‌تواند با توجه به آن سیاهه درخواست استرداد جهیزیه را تنظیم کند و به دادگاه ارائه کند.

تعیین حضانت فرزندان توسط وکیل طلاق در تهران

درصورتی‌که زوجین دارای دختر کوچک تر از ۹ سال و پسر کوچک تر از ۱۵ سال باشند، وکیل باید در مورد حضانت فرزند طرح دعوی کند. در صورت اخذ حضانت فرزند برای زوج یا زوجه، طرف مقابل باید حق ملاقات با فرزند را داشته باشد. مگر اینکه دادگاه تشخیص دهد ملاقات فرزند با یکی از والدین به صلاح فرزند نیست.

اخذ گواهی عدم سازش توسط وکیل طلاق در تهران

زوجین باید جهت جاری شدن صیغه‌ ی طلاق در دفتر رسمی طلاق، یک گواهی مبنی بر عدم سازش ارائه کنند. درصورتی‌که امکان سازش بین زوجین نباشد، وکیل طلاق برای اخذ گواهی عدم سازش اقدام خواهد کرد.

زمانی که یک رابطه زناشویی از هم می پاشد، می تواند یک زمان بسیار هیجانی و استرس زا برای هر دو همسر باشد.

مسائل طلاق ممکن است بسیار پیچیده باشد یا در طول پروسه طلاق پیچیده شود.  در این موارد، مهارت، تخصص و دانش وکیل طلاق در مورد قوانین مربوطه، قوانین دادگاه و رویه قضایی از اهمیت حیاتی برخوردار خواهد بود. نیاز به یک وکیل طلاق حرفه ای برای اطمینان از موارد زیر است:

که مدارک کامل است،

موکل به حقوق خود آگاه باشد،

حقوق موکل تا حد امکان محافظت شود؛

پرونده در مسیر درستی پیش برود،

راه دیگری برای ارتباط با همسر موکل (از طریق وکیل او) وجود داشته باشد تا از درگیری بیشتر بین طرفین جلوگیری شود.

جهت مشاوره با دکتر احمد زهره‌وند وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل طلاق در تهران کلیک نمایید.

 

Leave feedback about this

 • Rating