بهترین وکیل خانواده در فرمانیه

انتخاب بهترین وکیل طلاق در تهران امر مهمی است. زیرا، وقتی یک ازدواج به پایان می رسد، می تواند یک تجربه استرس زا، پیچیده و آسیب زا باشد. هنگامی که یک ازدواج از هم می پاشد، اکثر مردم به وکیل طلاق مراجعه می کنند تا  با حفظ خونسردی، در راستای منافع خود عمل کنند. وکلای طلاق متخصصین آموزش دیده ای هستند که در رابطه با حقوق خانواده و طلاق اطلاعات کاملی دارند. طلاق یکی از شایع ترین مشکلات دنیای امروزی است. فرآیند طلاق باید نه آنچنان ساده و آسان باشد که با هر تصمیم هیجانی امکان به پایان رسیدن زندگی مشترک باشد. نه آنقدر سخت و دشوار که زن و مرد با وجود آسیب های روحی و روانی و جسمی مجبور به ادامه زندگی مشترک شوند.

وکیل طلاق در تهران

وکالت دادن در امور طلاق

وقتی به یک فرد وکالت می‌دهیم، این به این مفهوم است که از او خدمات حقوقی را درخواست کرده و تمام مسائل مرتبط با یک توافق حقوقی را به عهده او می‌گذاریم.

او حق دارد به عنوان نماینده ما در دادگاه حاضر شده، از حقوق ما دفاع کند، و همچنین تمام پیگیری‌های ضروری مرتبط با پرونده را انجام دهد.

وقتی در امور طلاق فردی را به عنوان وکیل برای خود در نظر می‌گیریم او حق دارد که تمامی مسائل را کنترل و پیگیری کرده و نتایج حاصله را به سمع ما برساند وظایف وکیل در واقع فقط پیگیری امور طلاق نیست بلکه می‌تواند در امور دیگری چون مهریه نفقه و حضانت و یا غیر نیز سر برآورده و آنها را نیز کنترل و پیگیری کند.

برای اینکه وکیل بتواند در هر مسئله‌ای به طور آزادانه پیگیری‌های لازم را انجام دهد، نیاز به وکالت جداگانه برای هر موضوع دارد. اما اگر وکالت به طور کلی به یک وکیل اختصاص داده شده باشد، او دیگر نیازی به وکالت‌های جداگانه ندارد و می‌تواند هر گونه مسئله‌ای را از طرف موکل خود پیگیری کرده و در جهت تامین حقوق او فعالیت نماید.

طلاق یک مسئله پیچیده است که برای اثبات آن و دستیابی به نتایج مطلوب، نیازمند داشتن آگاهی فراوان درباره آن و آشنایی کلی با تمامی قوانین مرتبط است. به همین دلیل، حضور یک وکیل متخصص و ماهر در این زمینه امری بسیار حیاتی است. زیرا پیشبرد پرونده‌های طلاق به نتیجه موفقیت‌آمیزی منجر می‌شود تنها اگر فرد با دلایل قاطع و مستند به شیوه‌ای که در دادگاه قابل قبول است، حاضر به حضور حقوقی نماید.

انواع طلاق بر اساس شخص درخواست کننده طلاق

طلاق، یک پرونده حقوقی پیچیده است که برای حل آن نیاز به کمک بهترین وکیل خانواده در تهران داریم. پرونده طلاق، با پیچیدگی‌های قضایی، اداری و حقوقی خود، به گونه‌ای است که افراد عادی قادر به مدیریت آن نیستند. وکلای خانواده، با تجربه‌ی خود، در دفاع از موکلان خود دارای درصد موفقیت بالایی هستند و در هر مرحله‌ی دادگاه، جایگاه موکل را به عنوان نماینده ایفا می‌کنند. دکتر زهره‌وند نیز یکی از وکلای کارکشته در زمینه طلاق و دعاوی حقوقی می‌باشد و سالهاست با مهارت بالایی در پرونده‌های خود موفق بوده است.

 • درخواست طلاق زوج (مرد)

در نظام اسلامی  و با توجه به قواعد فقهی از آن جا که اصولا ایجاب ازدواج با مرد است در نتیجه مرد تصمیم گیرنده در رابطه با خاتمه زندگی زناشویی می باشد و با پرداخت حق و حقوق زوجه از او جدا می شود.

 • درخواست طلاق زوجه (زن)

قوانین اسلام در برخی موارد به زوجه، اجازه درخواست طلاق از حاکم (قاضی دادگاه) داده است.

 1. در صورتی که زوج شروط عقدنامه را امضا کرده باشد، زوجه می تواند با استناد به آن درخواست طلاق کند.
 2. چنانچه زوجه بتواند اثبات کند که شش ماه نفقه دریافت نکرده است می تواند درخواست طلاق کند.
 3. در صورت اثبات ابتلا زوج به بیماری صعب العلاج روانی یا هر بیماری صعبل العلاج دیگر، زوجه حق درخواست طلاق دارد.
 4. اثبات ضرب و شتم یا هر گونه بدرفتاری زوج نسبت به زوجه
 5. اشتغال زوج به شغلی که منافی با حیثیت خانواده است.
 6. اعتیاد زوج به مواد مخدر یا الکل بطوریکه ادامه زندگی زناشویی را دچار خلل کند.
 7. زمانی که زوج به حبس پنج سال یا بیشتر محکوم شده باشد.
 8. در صورتی که زوج زندگی مشترک را به مدت شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در طول یک سال، بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 9. زوج به مجازات حدی یا تعزیری محکوم شده باشد.
 10. زوج بعد از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک توانایی بچه دار شدن نداشته باشد.
 11. ازدواج مجدد زوج بدون اجازه زوجه.
 12. مفقودالاثر شدن زوج بعد از شش ماه از رجوع زن به دادگاه.
 13. چنانچه در دادگاه عسر و حرج زن احراز شود.
 14. در صورتی که زوجه وکالت در حق طلاق داشته باشد. منظور از وکالت در حق طلاق، حق طلاق در ضمن عقدنامه و حق طلاق محضری است.

وکلای طلاق وظیفه اثبات صحت ادعای موکل خود را بر عهده دارند. آنها باید موارد را با جزئیات مستند کنند. به همین دلیل است که بیشتر وقت آنها صرف جمع آوری شواهد، انجام تحقیقات، تهیه اظهارات و تشکیل اسناد در دادگاه می شود.

وکیل طلاق در تهران می تواند با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های درست، به شما در گذر از این دوره دشوار و نامطمئن در زندگی‌تان کمک کند.

وکیل طلاق در تهران

 • درخواست طلاق توافقی

در طلاق توافقی زوجین خود بر سر حقوق و مسائل مالی همچون مهریه، نفقه، جهیزیه و .. با هم به توافق می رسند و در زمان کمتری پس از طی مراحل قانونی حکم طلاق برای آنان صادر می شود. یکی از این مراحل قانونی جلسات مشاوره برای زوجین می باشد. این مشاوره به منظور حل احتمالی مشکلات است. اما در نهایت تصمیم با زوجین است. معمولا در طلاق توافقی درگیری و تنش کمتری بین زوجین و خانواده آن ها اتفاق می افتد.

انواع طلاق

طلاق رجعی:

به نوعی از طلاق که زوج در مدت عده حق رجوع به زوجه را دارد طلاق رجعی گویند. در مدت عده طلاق رجعی همچنان زوج باید به زوجه نفقه بپردازد.

طلاق بائن:

در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد و پس از جاری شدن صیغه طلاق ازدواج و آثار آن (نفقه و …) به طور کلی باطل می شود.

در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران اصل بر رجعی بودن طلاق است. به جز در مواردی که طبق قانون، طلاق بائن در نظر گرفته شده است.

موارد بائن بودن طلاق:

 • سن زوجه کمتر از 9 سال باشد: طلاق زنى كه بالغ نشده باشد.
 • طلاق بعد از یائسه شدن زوجه: در شرایطی که زن یائسه باشد. بعد از طلاق نیازی به نگه داشتن عده نمی باشد.
 • طلاق خلع و مبارات: طلاق خلع، کراهت زن از مرد را گویند و  طلاق مبارات، حالتی است که هر دو طرف از هم کراهت دارند. در طلاق خلع زوجه باید مالی به زوج دهد تا رضایت به طلاق بدهد. ممکن است این مقدار کمتر، مساوی یا حتی بیشتر از مهریه‌ زوجه باشد. طلاق مبارات به علت نارضایتی هر دو طرف از هم می­ باشد. طلاق توافقی هم طلاق مبارات در نظر گرفته می شود.
 • طلاق سوم: سومین طلاقی که بعد از سه وصلت پی در پی به وجود آید خواه این وصلت ها در نتیجه رجوع باشد خواه در نتیجه ازدواج طلاق بائن محسوب می شود.
 • طلاقی قبل از اولین نزدیکی: زمانی که  همسر، زن خود را قبل از هر گونه نزدیکی جنسی طلاق بدهد مانند طلاق در دوران عقد طلاق بائن می باشد و زوجه نیازی به نگه داشتن عده ندارد و به محض طلاق ازدواج و آثار آن به کلی فسخ می شود و برای رجوع باید دوباره ازدواج صورت پذیرد.

وکیل طلاق باید دانش گسترده ای از قوانین ازدواج و رویه های دادگاه داشته باشد. همچنین باید با موارد مربوط به حضانت و حمایت از کودک و مسائل مالی مربوط به طلاق رسیدگی کنند. دکتر زهره وند وکیل طلاق در تهران با سال ها تجربه در زمینه پرونده های طلاق در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. جهت مشاهده پروفایل دکتر زهره وند کلیک نمایید.

خصوصیات یک وکیل طلاق ماهر

به طور معمول پرونده‌های طلاق بدون حضور یک وکیل به سرانجام نمی‌رسند و به طور طولانی و پر از زحمت پیش می‌روند. وکیلی که انتخاب می‌کنید باید دارای تجربه، تخصص، و مهارت بالای کلام باشد تا بتواند تخصص حقوقی خود را در دادگاه به صورت صحیح و روشن ارائه دهد. ویژگی‌های یک وکیل خوب شامل موارد زیر هستند:

 • آگاهی کامل از مفاد قوانین و آیین‌نامه‌های طلاق (ماده‌های 1127 تا 1133 قانون مدنی)

وکیل شما باید به طور کامل با جزئیات و اصول قانونی مرتبط با طلاق آشنا باشد تا بتواند در دادگاه با دقت و اطمینان به مطالب حاکم بر پرونده پاسخ دهد.

 • مشاوره و راهنمایی موثر برای ارتباط با زوجین و ارائه راه حل‌های مناسب

یک وکیل موفق نه تنها دارای تخصص حقوقی است بلکه مهارت‌های ارتباطی بالا و توانایی در مشاوره با زوجین را نیز دارد. او باید به عنوان یک راهنما به زوجین کمک کند و راه حل‌های مناسب را ارائه دهد.

 • آشنایی کامل با مراحل مختلف انواع طلاق در ایران

وکیل شما باید با تمام مراحل و انواع مختلف طلاق در حقوق ایران آشنا باشد تا بتواند بهترین استراتژی را برای پرونده شما تدوین کند.

مزایا وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران با داشتن تخصص در حوزه حقوق خانواده و طلاق، خدمات متنوعی ارائه می‌دهند. این وکلا با تجربه و دانش عالی در امور حقوقی مرتبط با طلاق، به مشتریان خود کمک می‌کنند تا پرونده‌های خود را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنند. در زیر به برخی از مزایای استفاده از وکیل طلاق در تهران و خدمات دکتر زهره‌وند اشاره خواهیم کرد:

 • تخصص در حقوق خانواده

وکیلان طلاق در تهران دارای تخصص بالایی در زمینه حقوق خانواده هستند. این تخصص امکان ارائه مشاوره دقیق و حل مسائل حقوقی مرتبط با طلاق را برای مشتریان فراهم می‌کند.

 • آگاهی از قوانین متغیر

وکلا با آگاهی به تغییرات مستمر در قوانین مرتبط با حوزه طلاق، به مشتریان خود را در جریان آخرین اصلاحات قانونی قرار داده و راهنمایی لازم را ارائه می‌دهند.

 • نقش فعال در مذاکرات

وکیلان طلاق در تهران می‌توانند به عنوان نماینده مشتری در مذاکرات با طرف مقابل حضور یافته و در تعیین شرایط مالی و حقوقی به مشتریان کمک کنند.

 • تسهیل در رسیدگی به دعاوی قضایی

وکلای طلاق تجربه کافی در رسیدگی به دعاوی قضایی مرتبط با طلاق دارند و می‌توانند مشتریان را در هر مرحله از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم برخوردار سازند. از دیگر مزایای داشتن وکیل می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • حضور وکیل در پرونده‌های طلاق، به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به حضور شخصی، از حقوق وراثتی خود محافظت کنید و در تمامی جلسات دادگاه نیاز به حضور شخصی را نداشته باشید.
 • حضور وکیل به شما کمک می‌کند تا زمان خود را به بهترین شکل ممکن صرف کرده و از انحراف از مسیر درست در امور حقوقی جلوگیری کنید.
 • با انتخاب بهترین راه حل ممکن، صرفه جویی در هزینه‌ها حاصل می‌شود و از هزینه‌های بی جهت جلوگیری می‌شود. وکیل متخصص در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های اضافی و ناخواسته را جلوه ندهید.
 • حضور وکیل در پرونده‌های طلاق، به شما اطمینان می‌دهد که در راه حل مسائل حقوقی، بهترین گزینه‌ها را در نظر دارید و از ورود به مشکلات حقوقی جلوگیری می‌کنید.

دکتر احمد زهره‌وند، به عنوان یک وکیل متخصص در زمینه طلاق در تهران، با داشتن سابقه کاری برجسته، به مشتریان خود خدمات حرفه‌ای ارائه می‌دهد. ایشان با تمرکز بر دعاوی مرتبط با مسائل خانوادگی نظیر مهریه، طلاق، نفقه و حضانت، به مشتریان خود در تحقق عدالت و دفاع از حقوق آن‌ها کمک می‌کنند.

وظایف وکیل طلاق در تهران

طلاق اغلب اوقات از نظر عاطفی و مالی آسیب زیادی ایجاد می کند. با این حال، یک وکیل طلاق واجد شرایط می‌تواند به آسان‌تر کردن این روند کمک کند.

مشاوره حقوقی توسط وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران با ارائه مشاوره‌ حقوقی دقیق به زوج یا زوجه در رابطه با تمام مسائلی مربوط به دادخواهی موکل خود را راهنمایی کند. در صورتی‌که که موکل نگرانی خاصی در مورد طلاق و مسائل مربوط به آن دارد، توضیحات لازم را ارائه دهد و نگرانی موکل خود را برطرف کند.

تنظیم دادخواست طلاق توسط وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق باید دادخواستی را به صورت دقیق و مکتوب تنظیم کند که شامل تمام دلایل جدایی زوجین، ادعاها، شهادت ها و خواسته های موکل است به دادگاه ارائه کند. ارائه اطلاعات دقیق و مدارک و شواهد و نظارت مستمر پرونده توسط وکیل طلاق باعث می‌شود پروسه طلاق بدون ایجاد مشکل پیش رود و از بلاتکلیفب زوجین جلوگیری می کند.

تنظیم درخواست تجدید نظر توسط وکیل طلاق در تهران

در صورتی که در روند بررسی پرونده رأی دادگاه در مورد یکی از مسائل مربوط به طلاق، مورد قبول موکل  نباشد، در این صورت وکیل طلاق درخواست تجدید نظر می دهد و اعتراض خود را اعلام می کند. که در این صورت مسئله مورد نظر یک بار دیگر در دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و احتمال تغییر در رأی قاضی نیز وجود دارد.

حضور وکیل طلاق جلسات دادگاه

معمولا حضور در مراجع قضایی و دادگاه ها برای زوجین ناراحت کننده و دشوار است یا گاهی فرصت مراجعه مداوم به مراجع قضایی را ندارند، به همین دلیل اغلب ترجیح می‌دهند یک وکیل طلاق مجرب و آگاه  به جای آن‌ها به دادگاه مراجعه کند.

مطالبه‌ی نفقه و اجرت المثل توسط وکیل طلاق در تهران

یکی از مسائل مطروحه در پرونده های طلاق، مطالبه‌ی اجرت المثل و نفقه زوجه است. کار هایی که وظیفه‌ی شرعی و قانونی زوجه نبوده، اما بنا به درخواست زوج انجام می‌شده است اجرت المثل به آن تعلق می گیرد. با کمک وکیل طلاق مجرب و با حکم دادگاه ارزش مالی این کار ها تعیین و زوج موظف به پرداخت آن می شود.

استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در تهران

از وظایف دیگر وکیل طلاق درخواست استرداد جهیزیه زوجه است. معمولاً بیشتر خانواده‌ها قبل از ازدواج سیاهه‌ای از جهیزیه تهیه می‌کنند که وکیل طلاق می‌تواند با توجه به آن سیاهه درخواست استرداد جهیزیه را تنظیم کند و به دادگاه ارائه کند.

تعیین حضانت فرزندان توسط وکیل طلاق در تهران

درصورتی‌که زوجین دارای دختر کوچک تر از ۹ سال و پسر کوچک تر از ۱۵ سال باشند، وکیل باید در مورد حضانت فرزند طرح دعوی کند. در صورت اخذ حضانت فرزند برای زوج یا زوجه، طرف مقابل باید حق ملاقات با فرزند را داشته باشد. مگر اینکه دادگاه تشخیص دهد ملاقات فرزند با یکی از والدین به صلاح فرزند نیست.

اخذ گواهی عدم سازش توسط وکیل طلاق در تهران

زوجین باید جهت جاری شدن صیغه‌ ی طلاق در دفتر رسمی طلاق، یک گواهی مبنی بر عدم سازش ارائه کنند. درصورتی‌که امکان سازش بین زوجین نباشد، وکیل طلاق برای اخذ گواهی عدم سازش اقدام خواهد کرد.

زمانی که یک رابطه زناشویی از هم می پاشد، می تواند یک زمان بسیار هیجانی و استرس زا برای هر دو همسر باشد.

مسائل طلاق ممکن است بسیار پیچیده باشد یا در طول پروسه طلاق پیچیده شود.  در این موارد، مهارت، تخصص و دانش وکیل طلاق در مورد قوانین مربوطه، قوانین دادگاه و رویه قضایی از اهمیت حیاتی برخوردار خواهد بود. نیاز به یک وکیل طلاق حرفه ای برای اطمینان از موارد زیر است:

که مدارک کامل است،

موکل به حقوق خود آگاه باشد،

حقوق موکل تا حد امکان محافظت شود؛

پرونده در مسیر درستی پیش برود،

راه دیگری برای ارتباط با همسر موکل (از طریق وکیل او) وجود داشته باشد تا از درگیری بیشتر بین طرفین جلوگیری شود.

نکات مهم در انتخاب وکیل طلاق در تهران

طلاق، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل زندگی هر فرد است. در این مرحله، افراد باید با مسائل حقوقی و قانونی مختلفی روبرو شوند که ممکن است برای آنها ناآشنا باشد. لذا، انتخاب وکیل ماهر و مجرب در زمینه طلاق، نقش اساسی در پیشبرد با موفقیت فرآیند طلاق را داراست. در ادامه، به برخی از نکات مهم در انتخاب وکیل طلاق اشاره می‌کنیم:

 • تخصص و تجربه

یکی از نکات اولیه و حائز اهمیت در انتخاب وکیل برای پرونده طلاق، تخصص و تجربه‌ی او در زمینه دعاوی خانواده است. یک وکیل طلاق متخصص، باید به خوبی با قوانین و مقررات مربوط به طلاق آشنا باشد و بتواند بهترین راه حل را برای حل مشکل موکل خود پیدا کند.

 • تسلط به قوانین

وکیل طلاق باید به خوبی با قوانین و مقررات مربوط به طلاق آشنا باشد. این قوانین، پیچیده و ظریف هستند و در صورت عدم تسلط کافی به آنها، ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای موکل شود.

 • مهارت‌های ارتباطی

وکیل طلاق باید توانمندی‌های ارتباطی برجسته‌ای داشته باشد. این مهارت‌ها، به او کمک می‌کند تا بتواند با موکل خود ارتباط موثری برقرار کند و درک درستی از مشکل او داشته باشد. همچنین، مهارت‌های ارتباطی خوب، به وکیل کمک می‌کند تا بتواند در جلسات دادگاه، به خوبی از حقوق موکل خود دفاع کند.

 • صداقت و اخلاق حرفه‌ای

وکیل طلاق باید فردی صادق و اخلاق مدار باشد. این ویژگی‌ها، به او کمک می‌کند تا بتواند اعتماد موکل خود را جلب کند و بهترین خدمات را به او ارائه دهد.

 • هزینه‌های مناسب

هزینه‌های وکیل طلاق، متفاوت است. بنابراین، قبل از انتخاب وکیل، باید هزینه‌های او را بررسی کنید و مطمئن شوید که هزینه‌های او، متناسب با وضعیت مالی شما است.

تحت چه شرایطی می‌توان دادخواست طلاق داد؟

به یاد داشته باشید که ازدواج در اسلام به عنوان یک پیوند مقدس تلقی می‌شود، و دوام و استمرار خانواده در نظر خداوند بسیار ارزشمند است. آیات قرآن نیز به این مسئله اهمیت ویژه‌ای داده‌اند.

با این حال، در شرایطی که زندگی برای هر دو همسر دشوار شده و تحمل آن به حدی که از توان و توازن آنها خارج شود، راه حل طلاق به عنوان یک گزینه راهگشا و احتمالی به نظر می‌رسد.

اما طرح دادخواست طلاق و مراجعه به وکیل طلاق با هر مشکل کوچکی ممکن نبوده و بنا بر مواد مختلف قانون مدنی و قانون حمایت خانواده تحت شرایط خاصی که  زن  به عسر و حرج  می‌رسد می‌تواند دادخواست طلاق دهد از جمله:

_ مورد آزار و کتک قرار گرفتن زن توسط مرد

_ عدم پرداخت نفقه توسط مرد به مدت شش ماه یا بیشتر

_ ابتلای زوج به بیماری لاعلاج

_ ترک خانه از جانب زوج به مدت طولانی

_ ابتلای به اعتیاد شدید از جانب زوج

_ امتناع زوج از برقراری رابطه زناشویی با زوجه

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه حق طلاق با مرد می‌باشد طرح دادخواست از جانب مرد سهل تر بوده  و معمولا با توجه به حریم مابین و تفاوت زن و مرد، زن نیز رضایت داده و طلاق توافقی صورت می‌گیرد. بنابراین زوج با دلیل قانع کننده و زن با هر کدام از دلایل بالا می‌تواند به وکیل متخصص در این زمینه مراجعه کرده و پرونده خود را طرح کند.

 

دادگاه صالح پرونده های مربوط به طلاق

همانطور که می‌دانید دادگاه های مختلفی همچون حقوقی، کیفری، انقلاب، خانواده و … در سراسر کشور وجود دارد که بسته به موضوع و شرایط هر پرونده یکی از این دادگاه ها صالح به رسیدگی می‌باشد.

برای تشخیص صلاحیت ذاتی دادگاه برای پرونده های طلاق با توجه به اینکه طلاق جزء دعاوی خانوادگی بوده و با توجه به تصریح قانون حمایت خانواده، دادگاه صالح برای پرونده های مربوط به طلاق، دادگاه خانواده می‌باشد.

همچنین، بر اساس قوانین حمایت خانواده، صلاحیت دادگاه خانواده بر اساس محل اقامت هر یک از همسران تعیین می‌شود. به عبارت دیگر، اگر یکی از زوجین درخواست حاکمیت را ارائه کند، دادگاه خانواده محل اقامت آن طرف مسئول بررسی امور خواهد بود.

مهم است بدانید که طبق قوانین مربوطه، زمانی که زن و مرد جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند، دادگاه صالح به رسیدگی به امور آنها خواهد پرداخت و این دادگاه بر اساس محل اقامت زن تعیین می‌شود. این تدابیر به منظور حمایت از زن و ارائه راحتی به او تدوین و به صورت موثر اجرا می‌شوند.

 

آیا اجرت المثل کار زن در ایام زوجیت قابل مطالبه است؟

اهمیت دارد که بدانید اگر همسر در خانه وظایفی را انجام دهد که به عنوان وظیفه شرعی او محسوب نشده و به درخواست همسر انجام پذیرفته باشد، و همچنین بتوانیم اثبات کنیم که هدف اصلی این عمل از سوی همسر تبرع نبوده است.

این اقدام قابل ادعا است. وکیل طلاق می‌تواند با ارائه مدارک قوی و استناد به دلایل مشخص، درخواست اجرت المثل را به دادگاه ارائه دهد. در صورت توافق دادگاه، با درخواست نظر کارشناس و ارزیابی او، مبلغ مشخصی برای این اقدام تعیین می‌شود و با پرداخت مبلغ توسط همسر، فرآیند طلاق به اتمام می‌رسد.

طلاق ایرانیان در خارج از کشور

با توجه به اینکه بنابر تصریح قانون مدنی دعاوی مربوط به احوال شخصیه همچون ازدواج، طلاق، ارث و … تابع قانون دولت متبوع فرد می‌باشد، بنابراین یک ایرانی در هر جای دنیا که باشد شیوه طلاق آن طبق قانون ایران انجام گرفته و پس از اجرای صیغه طلاق بین زوجین این حکم برای تنفیذ به دادگاه خانواده تهران ارسال می‌شود که در صورت تنفیذ توسط این دادگاه از اعتبار قانونی برخوردار می‌باشد.

مهم است بدانید که بیشتر طلاق‌های بی‌نامیرایی در خارج از کشور به صورت توافقی یا با درخواست هماهنگ زوجین انجام می‌شود. این نوع طلاق، پس از توافق زوجین، طبق قوانین ایران انجام می‌پذیرد و برای اعتبار حقوقی آن، نیاز به تأیید محکمه صالح ایرانی دارد. در غیر این صورت، این نوع طلاق اعتبار قانونی ندارد.

سخن پایانی

همانطور که دانستید پرونده طلاق دارای انواع مختلف و روند حساسی می‌باشد که عدم استفاده از یک وکیل توانمند در این زمینه می‌تواند افراد را با مشکلات متعددی روبرو کند.

در انتخاب وکیل طلاق، مهم است که به دنبال کسی باشید که دارای تجربه و دانش کافی در این زمینه باشد. همچنین باید به دنبال کسی باشید که بتواند با شما ارتباط برقرار کند و به نیازهای شما اهمیت دهد.

با توجه به اینکه تهران استان بسیار بزرگی بوده و از وکلای متعددی نیز برخوردار می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که در صورت رویارویی با چنین مشکلاتی با توجه به ویژگی‌های برشمرده شده برای یک وکیل توانمند  از یک وکیل طلاق ماهر در این زمینه کمک گرفته تا به بهترین نتیجه مطلوب برسید.

جهت مشاوره با دکتر احمد زهره‌وند وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل طلاق در تهران کلیک نمایید.

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *