بهترین وکیل کیفری در تهران

 هدف ما از تدوین و انتشار این مقاله معرفی بهترین وکیل کیفری در تهران است. بنابراین اگر مایل به کسب اطلاعات در زمینه‌های کیفری می‌باشید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید. مطالعه این مقاله نه تنها شما را در رابطه با جرایم کیفری آگاه خواهد کرد، بلکه شما می‌توانید اطلاعات حاصل از آن را به دوستان و اطرافیان خود انتقال دهید. این اقدام  به کاهش جرم و جنایت در جامعه کمک خواهد کرد.

وکیل کیفری همانند سایر وکلای پایه یک دادگستری، دارای پرونده وکالت معتبر از کانون وکلای دادگستری است. برجسته‌ترین ویژگی بهترین وکیل کیفری در تهران آگاهی جامع و کامل در رابطه با قوانین و جرایم کیفری کشور است. اطلاعات و تجربه وکیل کیفری در زمینه قوانین کیفری و جزایی کشور از جمله قوانین مربوط به مجازات اسلامی، قوانیین دادرسی کیفری و قوانین مربوط به دادرسی دادگاه‌های انقلاب و عمومی بیشتر از حوزه‌های دیگر است.

پیگیری بهترین وکیل کیفری در تهران

رسیدگی به پرونده‌های کیفری یک سیر تکاملی طولانی دارد. بارز‌ترین ویژگی یک وکیل کیفری جسور و توانا بودن او است. جدی باشد و پیگیر پیگیری‌های لازم را انجام دهد. و به طور مستمر برای رسیدن به هدف خود تلاش کند. اگر شما نیز جز وکلای جوانی می‌باشید، که قصد دارید یک حوزه به خصوص را برای فعالیت خود انتخاب کنید، تنها در صورتی که فرد کوشا و توانایی می‌باشید به این حوزه وارد شوید.

وکیلی که به عنوان وکیل کیفری در دادگاه حضور پیدا می‌کند، باید توانایی دفاع قاطع و همه‌ جانبه از موکل خود را داشته باشد. لازم به ذکر است که موکل ممکن است در جایگاه متهم و یا متضرر باشد. این موضوع در وظیفه وکیل تفاوتی ایجاد نخواهد کرد، وکیل کیفری باید با توجه به جایگاه موکل در دادگاه بهترین دفاع از وی را به عمل آورد.

جرایم کیفری در قانون مدنی

جرایم کیفری به مجموعه‌ای از رفتار، اعمال و هنجار شکنی‌هایی گفته می‌شود، که بر اساس قانون مدنی کشور جرم محسوب می‌شوند. به عبارت دیگر بر اساس قوانین مدنی و اسلامی این اعمال جرم انگاری شده‌اند.

به بیانی ساده‌تر اگر فردی در اجتماع عملی انجام دهد که این عمل خلاف مقررات باشد، اصطلاحا گفته می‌شود جرم انگاری انجام شده است. و فرد باید بر اساس قوانین حاکم بر کشور مجازات شود. در چنین مواقعی وکیل کیفری با توجه به تجربه و تخصصی که دارد، اقدامات لازم را در دفاع از موکل خود به عمل خواهد آورد.

تقسیم جرایم کیفری

جرایم کیفری بر مبنای انجام دادن یا ندان یک فعل می‌باشند. گاهی فرد به دلیل انجام ندادن و یا ترک یک فعل سبب آسیب به یک فرد و جامعه می‌شود. چنین رفتاری هنجار شکنی است، و قانون متناسب با نوع جرم برای فرد مجازات در نظر می‌گیرد.

حالت عمومی جرایم کیفری

به بیان تخصصی‌تر جرایم کیفری در دو دسته فعل و ترک فعل تقسیم بندی می‌شوند. حال جرایم کیفری خود در دو حالت عمومی و خصوصی مورد بررسی قرار می‌گیرند. در حالت عمومی جرم انجام شده با جامعه و افکار اجتماعی ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل در صورتی که فرد مجرم شاکی نیز نداشته باشد مراجع قضایی به پرونده رسیدگی می‌کنند، و مجازات متناسب با آن را در نظر می‌گیرند. 

در مواردی مانند قتل و زنا فرد مجرم بهتر است از بهترین وکیل کیفری در تهران کمک بگیرد، تا حکم ناحقی بر علیه وی صدور نشود.

حالت خصوصی جرایم کیفری

اگر جرمی که فرد مرتکب شده است از جرایم خصوصی کیفری باشد، به این معنا است که پرونده کیفری دارای شاکی خصوصی است. عموما شاکی پرونده به دنبال جبران خسارت می‌باشد. در چنین مواقعی فرد شاکی باید حتما از متهم شکایت کند. چنین پرونده‌ای حالت عمومی ندارد مراجع قضایی نمی‌توانند به صورت خودسرانه آن را پیگیری کنند. بنابراین در صورت عدم شکایت فرد متضرر رسیدگی از طرف مراجع قضایی صورت نمی‌گیرد. 

تخریب کردن اموال شخصی نمونه‌ای از حالت خصوصی جرایم کیفری است. شاکی و متهم می‌توانند تمامی کارهای رسیدگی به پرونده را، به بهترین وکیل کیفری در تهران واگذار کنند.

بهترین وکیل کیفری

حوزه کاری بهترین وکیل کیفری در تهران

 ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تعدادی از مواردی که نیاز به رسیدگی و پیگیری وکیل کیفری دارد، را به طور مختصر برای شما توضیح دهیم.

انواع جرایم کیفری عبارتند از: قتل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل اسناد، تولید و پخش مشروبات الکلی و مواد مخدر، سرقت، اختلاس، جرایم سایبری و …

اقدام به قتل

قتل یک نوع جرم کیفری است. در قوانین اسلامی برای قتل مجازات سنگینی در نظر گرفته شده است. در ماده 204 قانون مدنی برای این جرم کیفری سه حالت در نظر گرفته شده است. این سه حالت عبارتند از: قتل عمد، قتل شبه عمد و خطای محض. هر نوع قتل مجازات متناسب با خود دارد. 

پرونده‌هایی با موضوع قتل نیازمند پیگیری و بررسی همه‌ جانبه بهترین وکیل کیفری در تهران می‌باشند. در چنین پرونده‌هایی فرد متهم و یا خانواده او می‌توانند با استخدام بهترین وکیل کیفری در تهران، تمامی کارها و امور مربوط به پرونده را به وکیل بسپارند تا با توجه به حساسیت پرونده پیشبرد آن به بهترین حالت ممکن پیش برود. وکیل کیفری با تکیه بر دانش و تخصص خود، مانع از پایمال شدن حق موکل خود خواهد شد.

دزدی و سرقت

مورد دیگری که از جرایم کیفری محسوب می‌شود اقدام به دزدی و سرقت است. در قوانین مجازات اسلامی، برای سرقت به عنوان یک جرم کیفری مجازات‌های مناسبی وضع شده است. سرقت در مجازات اسلامی به معنای دزدین و یا ربودن اموال است. این اموال متعلق به شخص دیگر و یا عموم مردم می‌باشد. 

به صورت کلی سرقت به دو نوع سرقت حدی و سرقت تعزیری تقسیم بندی می‌شود. در چنین پرونده‌هایی استخدام بهترین وکیل کیفری در تهران کمک شایانی به پیشبرد پرونده خواهد کرد. یک وکیل کیفری موظف است، از حقوق موکل خود چه در جایگاه شاکی چه در جایگاه متهم دفاع کند.

جرایم سایبری یا رایانه‌ای

از دیگر جرایم کیفری می‌توان به جرایم رایانه‌ای یا سایبری اشاره کرد. در قانون مجازات اسلامی به صورت کامل جرایم سایبری یا جرایم رایانه‌ای شفاف سازی شده‌اند. این جرایم در خصوص تمام اقدامات خلاف مقرراتی است که در حوزه کامپیوتر انجام می‌شوند. در قوانین اسلامی هر جرم مجازات متناسب با خود را دارد. 

از جمله این جرایم می‌توان به کلاهبرداری‌های فضای مجازی، تقلب، فیشینگ و باج‌گیری‌های آنلاین اشاره کرد. راهنمایی بهترین وکیل کیفری در تهران در خصوص این جرایم، در نتیجه مطلوب پرونده بسیار تاثیرگذار می‌باشد. 

اقداماتی که بهترین وکیل کیفری در تهران در دفاع از موکل انجام می‌دهد

وکیل کیفری بعد از عقد وکالت نامه با موکل، وظیفه رسیدگی به پرونده را برعهده دارد. وکیل کیفری موظف است بهترین دفاع از موکل خود را به عمل آورد. اقداماتی که بر اساس قانون در حوضه اختیارات وکیل برای دفاع از موکل قرار دارد، گام موثری در اثبات حقوق موکل می‌باشد. این اقدامات عبارتند از:

  1. برگزاری یک جلسه مشاوره با موکل در خصوص موضوع پرونده است.
  2. ارائه راه حل به موکل از طریق بررسی پرونده می‌باشد.
  3. میان وکیل و موکل توافقات لازم به عمل آید.
  4. اقدامات لازم در دادسرا توسط وکیل انجام شود 
  5. اعلام وکالت در دادسرا 
  6. مشخص نمودن راه حل‌های مفید برای دفاع از موکل، از طریق مطالعه و بررسی پرونده
  7. دفاع قاطع و همه جانبه از موکل در مراجع قضایی
  8. تلاش برای جلب رضایت شاکی توسط وکیل پرونده کیفری
  9. اعلام اعتراض در مراجع قضایی نسبت به قرارهای صادره‌ای که از نظر وکیل غلط می‌باشند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران

اگر درگیر مشکلات ناشی از جرایم کیفری می‌باشید، مراجعه به بهترین وکیل کیفری در تهران نقش موثری در حل مشکلات شما در این خصوص خواهد داشت.

یک وکیل مجرب و متخصص در این حوزه به تمام قوانین حقوقی و مجازات اسلامی اشراف دارد. چنین آگاهی کمک خواهد کرد تا یک وکیل کیفری به بهترین شکل ممکن از حقوق شما دفاع کند. بنابراین انتخاب یک وکیل کیفری متخصص در این زمینه نقش زیادی در موفقیت شما خواهد داشت.

معرفی بهترین وکیل کیفری در تهران

تیم وکلای دکتر احمد زهره‌وند در زمینه جرایم کیفری متخصص و توانا می‌باشند. این تیم به سرپرستی دکتر احمد زهره‌وند در سال‌های اخیر توانسته‌اند، رزومه بی‌نظیری را در این خصوص کسب کنند.

دکتر احمد زهره‌وند وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه، یکی از نام آشنا ترین وکلای جرایم کیفری می‌باشد. دکتر زهره‌ند علاوه جرایم کیفری در پرونده‌های مربوط به طلاق، خانواده، ملک، مهاجرت و … نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. حوزه وکالت دکتر زهره‌وند بسیار گسترده می‌باشد. با نگاهی به تجربه و سابقه درخشان ایشان بدون شک به تخصص و تبحر ایشان در زمینه وکالت پی خواهید برد.

برای رزرو وقت مشاوره می‌توانید از طریق چت آنلاین این صفحه اقدام کنید. تماس با دفتر وکالت و مراجعه حضوری نیز از دیگر روش‌های رزرو وقت مشاوره می‌باشد. 

 

سخن پایانی

دانش حقوقی یک شهروند در بسیاری از مواقع مانع از ارتکاب به جرم وی خواهد شد. چنین دانشی وقوع جرم و جنایت را در جامع کاهش خواهد داد. علاوه بر آن چنین آگاهی سبب خواهد شد، تصمیمات قاطع و دور از اشتباه داشته باشید. پیشنهاد ما مطالعه مقالات حقوقی متعدد است. اگر از علاقه مندان به علم حقوق می‌باشید، مطالعه مقالات حقوقی را به برنامه روزانه خود وارد کنید.

Leave feedback about this

  • Rating