سیستم حقوقی آنقدر پیچیده است که اکثر مردم نمی توانند به تنهایی از آن عبور کنند. اینجاست که به کمک بهترین وکیل کیفری در تهران نیاز دارید. آنها پیچیدگی‌ های سیستم را درک می‌کنند تا بتوانند نبرد حقوقی را برای افرادی که متهم به ارتکاب جرم هستند انجام دهند. برای انجام این کار، آنها ممکن است با متهم صحبت کنند تا جنبه او را از ماجرا دریافت کنند، تحقیقات گسترده ای در مورد آنچه واقعا اتفاق افتاده انجام دهند، با شاهدان یا افراد حاشیه ای پرونده مصاحبه کنند و دفاعیه ای را برای ارائه به دادگاه آماده کنند.

دفاع از خود در برابر اتهامات کیفری، چه مقصر باشید و چه نباشید، فرآیندی دشوار و از نظر روانی بسیار خسته کننده است. شما به فردی با تجربه کافی نیاز دارید تا شما را در پیچیدگی ها و تفاوت های ظریف در سیستم قوانین کیفری در هر مرحله یاری کنند.

یک وکیل کیفریی مسئول مشاوره و ارائه وکالت قانونی به افرادی است که متهم به اعمال مجرمانه در سطوح مختلف، از بزه تا جنایت هستند. وکلای کیفری مسئول دفاع از متهم به یک جرم کیفری هستند. در این مقاله وظایف و مسئولیت ‌های یک وکیل کیفری را بیان می‌کنیم.

بهترین وکیل کیفری در تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران

وکلای مدافع کیفری به صورت انفرادی یا در ارتباط با تیم های حقوقی در دفاتر حقوقی کار می کنند. مسئولیت های یک وکیل مدافع کیفری گسترده است. شامل حفظ و مشاوره موکلان، تهیه پیش نویس اسناد حقوقی مختلف، انجام تحقیقات برای ایجاد استدلال های دفاعی قوی، و وکالت موکل در دادرسی کیفری است.

پرونده‌هایی که وکیل مدافع کیفری رسیدگی می‌کند می‌تواند از جنایت‌هایی مانند حمل مواد مخدر جزئی، سرقت جزئی و خرابکاری تا جنایات شدید مانند آدم‌ربایی، قتل، کلاهبرداری مالی و قتل عمد وسیله نقلیه متغیر باشد. در حالی که یکی از اهداف وکیل مدافع کیفری این است که ثابت کند موکلان خود بی گناه هستند، در مواردی که طرفین به گناه خود اقرار کنند یا اتهامات قابل رد نباشد، آنها از صدور احکام منصفانه و معقول دفاع می کنند.

حقوق جزا چیست؟

قانون جزا جرایم کیفری و قواعد و رویه هایی را که راجب ارتکاب این جرایم اعمال می شود، تعریف می کند. بر اساس قوانین کیفری هر رفتار غیراخلاقی و هر عملی که تهدیدی برای رفاه عمومی و اموال مردم باشد ممنوع می باشد. سیستم قوانین کیفری بر دو مسئله تمرکز دارد. این قوانین برای کنترل اعمال شهروندان استفاده می شود، اما به مردم کمک می کند تا عواقب اعمال خود را درک کنند. این امر به این دلیل است که قوانین جزایی شامل مجازات و بازپروری متخلفان از این قوانین نیز می شود.

جرایم کیفری از نظر قانون جزا

جرایم کیفری انواع بسیار زیادی دارند که برای هر کدام ار این جرایم مجازات به خصوصی در نظر گرفته شده است، چند مورد از مهم ترین جرایم کیفری که بیشترین موارد مطرح شده در دادگاه ها قتل، سرقت، مشروبات الکلی، جرایم سایبری و رایانه ای، کلاهبرداری و پولشویی، اختلاس و جعل و خیانت در امانت می باشد.

بهترین وکیل کیفری پس از تفهیم اتهام چه می کند؟

هنگامی که شما به جرمی متهم می شوید، با یک وکیل کیفری تماس بگیرید. وکیل شما باید در رابطه با پرونده با شما مصاحبه حضوری انجام دهد. در طول این مصاحبه، آنها تا حد امکان جزئیات و اطلاعات بیشتری در مورد پرونده جمع آوری می کنند. همچنین به هر سؤالی که ممکن است در مورد اتهامات خود داشته باشید پاسخ خواهند داد.

وکیل کیفری علاوه بر پاسخ به سوالات متهم در مورد پرونده، تحقیقات جداگانه ای را برای پیگیری مسیرهای احتمالی برائت انجام خواهد داد. این پیگیری ها ممکن است شامل صحبت با شاهدان، و جمع آوری اسنادی باشد که می تواند برای متهم تبرئه کننده باشد. وکلای کیفری حق دارند کلیه مواد مربوط به پرونده دادستان را قبل از ارائه به هیئت منصفه بررسی کنند.

وظایف بهترین وکیل کیفری در تهران

اگرچه نقش وکیل مدافع کیفری متفاوت است، وظایف معمولی عبارتند از:

 • ارائه مشاوره به موکل
 • بررسی اسناد تحقیقات کامل و مصاحبه با شاهدان
 • تحقیق، برنامه ریزی و بررسی امور
 • بازدید از زندان ها و بازداشت گاه های پلیس برای برقراری ارتباط با متهم
 • تدوین اسناد قانونی
 • تهیه دفاعیات قوی برای موکل هایی که متهم به جرم هستند یا با اتهامات کیفری روبرو هستند
 • تحقیق در قوانین، قوانین جزایی و رویه قضایی مربوط به اتهامات خاصی که موکلان آنها با آن روبرو هستند
 • وکالت از موکلان در محاکمه در مقابل قضات و هیئت منصفه
 • تهیه و تنظیم اسناد تجدید نظر
 • تلاش برای رد یا کاهش اتهامات از طریق مذاکره با وکلای دادگستری

وکلا همچنین ممکن است به موکلان خود در مورد چگونگی اقدام در شرایط دشوار قانونی بسته به مورد، توصیه کنند متهم به جرم خود اعتراف کند، تا با همکاری با دادگاه در مجازات او تخفیف داده شود.

 

وکیل مدافع کیفری باید بتواند بدون هیچ گونه پیش داوری تصمیم بگیرد، پرونده را به طور مؤثر استدلال کند و اطمینان حاصل کند که تمام حقایق مربوطه به دادگاه ارائه می شود.

مهارت های بهترین وکیل کیفری در تهران

 • توانایی تفکر و پردازش سریع اطلاعات
 • درجه بالایی از هوش اجتماعی
 • بی طرفی
 • مهارت های ارتباط کلامی و ارائه عالی
 • توانایی همدلی و درک احساسات
 • توانایی کار در محیط پرفشار
 • ذهنی باز با توانایی تصمیم گیری منصفانه و از نظر اخلاقی عادلانه
 • مهارت های پژوهشی و تحلیلی عالی

نقش بهترین وکیل کیفری در تهران در روند دادرسی

وکلای مدافع کیفری باید سخت تلاش کنند تا از موکل هایی که ممکن است با مجازات های جدی روبرو شوند دفاع کنند. یک وکیل مدافع کیفری خوب باید با موکلان خود همدلی داشته باشد تا نقطه نظرات آن ها را بفهمد که آیا آن ها مجرم هستند یا بی گناه. آن ها همچنین باید برای ایجاد روابط شخصی با موکل های خود تلاش کنند تا به ایجاد اعتماد کمک کنند.

اگر با اتهام کیفری روبرو هستید، دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید فوراً یک وکیل کیفری استخدام کنید. در واقع، یک وکیل مدافع کیفری ممکن است تمام چیزی باشد که بین شما و مجازات زندان و جریمه سنگین قرار دارد. بنابراین بسیار مهم است که برای به دست آوردن چنین حمایت قانونی سریع اقدام کنید. برای هر پرونده کیفری، استخدام یک متخصص برای حل پرونده، استرس و ابهام مربوط به آن را از بین می برد. همچنین می تواند به طور قابل توجهی شانس شما را برای برنده شدن در پرونده افزایش دهد.

10 دلیل برای کمک گرفتن از وکیل کیفری

گاهی اوقات مردم بر این باورند که در تخلفات جزئی نیازی به گرفتن وکیل نیست. متأسفانه افرادی که این دیدگاه را اتخاذ می کنند و ترجیح می دهند با یک وکیل کیفری مجرب مشورت نکنند. تقریباً همیشه از آن پشیمان می شوند. دلیل آن این است که تعقیب کیفری، حتی برای یک بزه، اغلب می تواند عواقب پیش بینی نشده و گسترده ای داشته باشد. برای مثال، محکومیت‌های بزه ای شما را از ورود یا ماندن در برخی زمینه‌های شغلی منع کند. یا موجب تعلیق گواهینامه رانندگی شما شود و سوء سابقه برای شما محسوب خواهد شد. اما اینها تنها برخی از پیامدهای متنوعی هستند که اگر به درستی به آن رسیدگی نشود، یک فرد می تواند با آن ها مواجه شود.

بنابراین اگر شما یا یکی از عزیزانتان به خاطر یک اتهام کیفری دستگیر شده اید یا به آن متهم شده اید، آن را نادیده نگیرید. یا اهمیت آن را کوچک نشمارید. در عوض از یک وکیل کیفری ماهر و با تجربه که سابقه وکالت پرونده های مشابه شما را دارد مشاوره حقوقی بگیرید.

 

در اینجا چند مورد از بهترین دلایل برای استخدام وکیل کیفری بلافاصله پس از متهم شدن به جرم آورده شده است:

دلیل شماره 1: زمان به نفع شما نیست.

اگر دستگیر شده اید و به جرمی متهم شده اید، زمان به نفع شما نیست. شما باید به سرعت اقدام کنید وگرنه پرونده علیه شما بدتر می شود. زیرا دادستان ها به جمع آوری شواهد برای استفاده علیه شما ادامه می دهند. بهترین شانس شما برای مذاکره برای کاهش یا رد اتهام شما این است که چنین مذاکراتی را در اسرع وقت آغاز کنید. با این حال، مذاکرات باید توسط یک وکیل با تجربه انجام شود که می تواند پس از دستگیری شما سریعاً برای مذاکره در رابطه با کاهش یا رد اتهام شما اقدام کند.

دلیل شماره 2: یک رویکرد حرفه ای مورد نیاز است.

یک جرم کیفری یک اتهام جدی است و برای مقابله با چالش ها و مقابله با مشکل به یک رویکرد حرفه ای نیاز است. برای مثال، ممکن است لازم باشد بین متهم و شاکی میانجیگری شود. اگر چنین است، یک رویکرد حرفه ای توسط یک وکیل مدافع می تواند کمک کند. شما هرگز نباید به تنهایی با شاکی تماس بگیرید. این کار را به یک وکیل کیفری حرفه ای بسپارید. به طور کلی شما نباید سعی کنید به تنهایی به پرونده خود رسیدگی کنید. بلکه باید یک وکیل کیفری حرفه ای را برای انجام کارهای سنگین استخدام کنید.

دلیل شماره 3: شما باید گزینه های قانونی خود را بدانید.

زمانی که با اتهام کیفری روبرو می شوید، باید از گزینه های قانونی که دارید آگاه باشید. وکیل مدافع شما می تواند این گزینه ها را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در مورد مراحل بعدی به شما مشاوره دهد. به خاطر داشته باشید که وکیل شما بهترین منافع شما را در نظر خواهد داشت.

دلیل شماره 4: شما نباید بدون مشاوره با یک وکیل کیفری به سوالات پاسخ دهید.

اگر پلیس، دادستان یا بازپرس می خواهند از شما در مورد یک پرونده جنایی که در آن دخیل هستید سؤال کنند. نباید بدون مشاوره از وکیلتان برای راهنمایی در مورد نحوه پاسخگویی به چنین سؤالاتی پاسخ دهید. در غیر این صورت، ممکن است به طور تصادفی با آنچه می گویید روند پرونده خود را پیچیده تر کنید.

به خاطر داشته باشید که داشتن یک وکیل حق قانونی شماست. گرفتن وکیل کیفری دلیلی بر گناهکار بودن شما نیست. بلکه صرفاً حمایت از حقوق قانونی شماست.

دلیل شماره 5:  ممکن است حقوق قانونی شما نقض گردیده باشد.

یک وکیل مدافع جنایی آگاه می تواند به سرعت تشخیص دهد. که آیا با دستگیری شما حقوق قانونی شما نقض شده است یا خیر. برای مثال، مقامات ممکن است حکم مناسبی برای بازرسی خانه یا وسایل شما دریافت نکرده باشند. یا ممکن است دلیل احتمالی برای چنین بازرسی نداشته باشند.

دلیل شماره 6: باید شواهدی به نفع خود به دست آورید.

یک وکیل مدافع ماهر می تواند به سرعت برای به دست آوردن شواهد مورد نیاز برای حمایت از پرونده شما کمک کند. این می تواند شامل جمع آوری شواهد فیزیکی و همچنین تامین اظهارات شاهد باشد.

دلیل شماره 7: حمایت روانی در این شرایط بسیار مهم است.

اطمینان خاطر داشتن یک وکیل کهنه کار در کمک به متهمان برای مواجهه با پرونده خود با حمایت روانی مناسب مهم است. تجربه اتهام کیفری یک موقعیت پرفشار با اثرات روانی بالقوه وحشتناک است. وکیل مدافع شما بین شما و یک سیستم عدالت کیفری خشن قرار می گیرد. چنین حمایتی می تواند برای کمک به شما برای مقابله با بحران حیاتی باشد.

وکلای کیفری همچنین به متهم در برخورد با ناامیدی ها و نگرانی های ناشی از روند رسیدگی به پرونده کمک می کنند. با این کار، آن ها می توانند با ارائه یک ارزیابی واقع بینانه از نتایج احتمالی پرونده تا حدود زیادی نگرانی های موکل خود را کاهش دهند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

دلیل شماره 8: قوانین کیفری بسیار گیج کننده هستند.

قانون جزای جمهوری اسلامی ایران در مورد اتهامات کیفری بسیار پیچیده هستند. یک وکیل با تجربه این قوانین و بهترین راه برای مواجهه با آن ها و مقابله با اتهام شما را می داند.

 

دلیل شماره 9: مجازات های کیفری از نظر مالی پرهزینه هستند.

مجازات برای کسانی که به جنایت محکوم می شوند، می تواند بسیار گران باشد. شما می توانید با جریمه های بسیار سنگین برای جرایم خاص، و همچنین هزینه های احتمالی مربوط به وثیقه، هزینه های دادگاه سایر هزینه ها روبرو شوید.  هزینه استخدام وکیل مدافع ممکن است بسیار کمتر از هزینه های زیادی باشد که در صورت محکومیت متحمل می شوید.

دلیل شماره 10: مذاکره و توافقات با شاکی

یک وکیل کیفری می تواند به عنوان واسطه بین شما و شاکی عمل کند. این وکلا مهارت های لازم برای نزدیک شدن به طرف مقابل و صحبت منطقی از طرف شما را دارند. در بهترین حالت، حتی ممکن است طرف مقابل موافقت کند که شکایت خود را پس بگیرد. در عوض در خارج از سیستم دادگاه بر سر یک توافق سودمند مذاکره کند.

این 10 دلیل نشان می دهد که چرا اگر شما یا یکی از اعضای خانواده با اتهامات کیفری روبرو شوید، استخدام فوری وکیل کیفری حیاتی است. سریع عمل کنید. دکتر زهره وند بهترین وکیل کیفری تهران هستند که با یک بررسی حقوقی از پرونده شما به همراه مشاوره حقوقی در مورد نحوه ادامه کار به شما کمک زیادی خواهند کرد. جهت مشاوره با دکتر احمد زهره وند کلیک نمایید.

اهمیت مجرب بودن بهترین وکیل کیفری در تهران

بسیار مهم است که به دنبال وکیلی باشید که تجربه زیادی در رسیدگی به جرمی که به آن متهم شده‌اید داشته باشد. به عنوان مثال، اگر با اتهامات کیفری روبرو هستید، احتمالاً به نفع شما نیست که وکیلی که عمدتاً با دعاوی مدنی سروکار دارد، را انتخاب کنید. شما به وکیلی نیاز دارید که اشراف کامل به سیستم حقوق کیفری داشته باشد و تجربه زیادی در نوع اتهامات کیفری که با آن روبرو هستید داشته باشد.

هر حوزه قضایی قوانین و رویه های خاص خود را دارد، هر دادستانی روش خاص خود را برای پیگیری محکومیت ها دارد. از طرفی هر قاضی به روش خود به پرونده های کیفری رسیدگی می کند. توانایی تبدیل این تفاوت های ظریف به یک مزیت چیزی است که فقط از تجربه ناشی می شود.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با هر اتهام کیفری روبرو هستید. شما به کمک حقوقی یک وکیل کیفری با تجربه نیاز دارید. دکتر زهره وند، وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل کیفری در تهران با ارائه حمایت حقوقی، حرفه ای و روانی که برای رویارویی با چشم انداز دلهره آور یک اتهام کیفری یا محاکمه کیفری نیاز دارید، به شما کمک خواهند کرد. جهت مشاهده پروفایل دکتر زهره وند کلیک نمایید.

Leave feedback about this

 • Rating