انتخاب وکیل ملکی در تهران می‌تواند امری بسیار حائز اهمیت باشد. چراکه خرید ملک، یک خرید ساده نیست؛ از آنجایی که جنبه حقوقی این معاملات می­ تواند بسیار پیچیده باشد، گاهی اوقات برای خریداران یا فروشندگان املاک منطقی است (یا حتی ضروری است) که از تخصص، تجربه و آگاهی یک وکیل مجرب ملکی استفاده کنند.

قانون املاک چیست؟

قانون املاک و مستغلات یک دسته گسترده از رویه­ های حقوقی است. معمولاً موارد مربوط به املاک، زمین، واحدهای اجاره­ای و مسکن، قوانین و الزامات منطقه ­بندی و بسیاری از جنبه­ های دیگر صنعت املاک را پوشش می­دهد.

قانون املاک و مستغلات، یا قانون دارایی، به طور کلی به قوانین مربوط به مالکیت یا استفاده از زمین اشاره دارد. قانون املاک شاخه ­ای از قانون مدنی است که حق تملک، استفاده و بهره­ مندی از زمین و الحاقات دائمی ساخت بشر را در بر می­ گیرد. این قانون بر اکثر ما تأثیر می­ گذارد.

آیا می‌توان پس از بسته شدن قرارداد از طرف قرارداد شکایت کنید؟

اگر به تازگی قرارداد مربوط  به یک ملک را بسته ­اید که نقص جدی دارد، روش­‌هایی برای اطمینان از دریافت غرامت مناسب وجود خواهد داشت.

اگر فروشنده یا خریدار ملک هر یک از موارد زیر را انجام داده باشد، طرف دیگر قرارداد می‌تواند با کمک گرفتن از یک وکیل ملکی مجرب و آگاه، در مراجع قضایی طرح دعوی کیفری نماید:

 • قصور در افشای نقص
 • مسامحه کاری
 • تقلب
 • فروش مال غیر
 • نقض قرارداد
 • نقض تعهدات
 • قلب واقعیت ناشی از مسامحه کاری

در حالی که در حین انجام معامله ملک خود با هزینه‌­های بی­شماری مواجه خواهید شد و احتمالاً تمایلی به اضافه کردن هزینه دیگری ندارید، داشتن یک وکیل ملکی می­‌تواند هزینه‌­ای باشد که در نهایت منجر به سوددهی برای شما شود.

 

وکیل ملکی در تهران

با استخدام یک وکیل برای کمک به خرید یا فروش خانه خود، با اجتناب از مسائل غیرضروری، در دراز مدت در هزینه خود صرفه­ جویی خواهید کرد. دکتر زهره وند بهترین وکیل ملکی تهران با سال‌ها تجربه مشاوره حقوقی مناسبی به شما خواهد داد. جهت درخواست مشاوره حقوقی از طریق این لینک اقدام کنید.

برخی از اقدامات وکیل ملکی عبارتند از:

 • تهیه پیش نویس و بررسی قراردادهای املاک و مستغلات

وکیل ملکی باید اطمینان حاصل کند که قرارداد کاملاً محفوظ است و شامل تمام الزامات قانونی و شرایط مورد نیاز می­ باشد.

 • انجام استعلامات

وکلای املاک استعلامات لازم را انجام می­ دهند. جهت اطمینان از موارد زیر انجام استعلام ضروری می­ باشد:

 • فروشنده حق قانونی برای انتقال ملک به خریدار را دارد.
 • حق حصری علیه ملک وجود ندارد.
 • مشکلی که بر توانایی خریدار برای تصاحب ملک تأثیر بگذارد وجود ندارد.
 • هیچ قرارداد محدود کننده یا مقررات منطقه­ بندی که استفاده از ملک را محدود کند وجود ندارد.
 • مالیات و عوارض مربوط به ملک باید پرداخت شده باشد.
 • رسیدگی به دعاوی املاک و مستغلات

وکیل املاک و مستغلات می‌تواند به مالکان در وصول اجاره‌های معوقه یا حقوقی دیگر کمک کند. همچنین ممکن است از وکلای املاک خواسته شود تا از مستاجرینی که ادعا می‌کنند توسط صاحبخانه‌هایشان مورد بدرفتاری، یا سوء استفاده قرار گرفته­اند، حمایت کنند. وکلای املاک همچنین ممکن است افزایش غیرقانونی اجاره ­بها، شرایط بهداشتی نامناسب یا ناسالم در یک واحد آپارتمان و سایر مشکلات را مدیریت کنند.

وکیل ملکی در تهران:

جهت مشاوره حقوقی با وکیل ملکی تهران دکتر زهره وند، وکیل دعاوی ملکی تهران منطقه یک کلیک کنید.

 • انجام اقدامات سلب مالکیت

سلب حق اقامه دعوی می­ تواند یک چالش حقوقی واقعی با حجم زیادی از اصطلاحات و اسناد مکتوب دخیل در معامله باشد. از طرفی، افرادی که با سلب مالکیت مواجه می ­شوند، وکلای املاک و مستغلات متخصص در چنین موضوعاتی را استخدام می‌کنند. تا بیشترین شانس ممکن را برای حفظ خانه یا اموال خود به آن­ها بدهند.
 • وام و قراردادهای ساخت و ساز

یک وکیل املاک می تواند به مذاکره و تهیه پیش نویس قرارداد ساخت و ساز و همچنین رسیدگی به شرایط وام ساخت و ساز کمک کند. در زمینه خرید ملک مسکونی رسیدگی به وام­ ها پیچیده‌تر هستند. در این مورد مسائلی مانند هزینه‌، مهلت‌ بازپرداخت، تعهدات و موارد از این دست باید بررسی شود.

 • رسیدگی به اختلافات و مذاکرات

خواه این اختلاف بر سر حصار یا تجاوز به ساختمان باشد یا مذاکره در مورد استفاده از بخشی از ملک، برای حفظ منافع خود به کمک یک وکیل املاک نیاز دارید.

در نهایت، موقعیت‌هایی نیز وجود دارد که کمتر اتفاق می‌افتند ولی در صورت وقوع، ممکن است به کمک یک وکیل مجرب نیازمند شوید. مثلا خرید یا فروش بخشی از یک ملک، فروش کوتاه مدت، مزایده، خرید ملک در مکانی خارج از محل زندگی شما، فروش به عنوان بخشی از توافقنامه طلاق یا فروش ملک برای پرداخت بدهی.

وکیل مجرب ملکی بهتر است در زمینه رأی دادگاه بدوی و تجدید نظر، رأی اصراری، نظریه­های مشورتی، رأی وحدت رویه، تنظیم دادخواست و معرفی دعوی، نشست­های قضایی، رأی دیوان عالی، تنظیم قراردادهای مربوطه و قوانین مربوط به آن تجربه کافی داشته و بر قوانین مدنی، ثبتی، شهرداری، قوانین مجازات اسلامی تسلط داشته باشد.

انتخاب وکیل ملکی در تهران باید با دقت زیادی انجام شود. دکتر احمد زهره وند وکیل ملکی تهران منطقه یک،نیاوران دارای دکتری حقوق خصوصی با تجربه کافی انتخاب مناسبی است که با مشاوره به موقع و ارزنده در تصمیمات شما را یاری می‌کند. برای مشاهده پروفایل آقای دکتر زهره وند کلیک کنید.

مطالبه اجور معوقه

ریسک­‌های عدم استفاده از وکیل ملکی در تهران چیست؟

عدم استفاده از یک وکیل املاک در معاملات ملکی شما را در چندین جبهه آسیب پذیر می­ کند. اول، شما در معرض خطر تهیه نادرست اسناد هستید که می­ تواند منجر به عواقب حقوقی بزرگی شود. تصور کنید ملکی را خریداری کرده و وجوهی را پرداخت می‌کنید.

مدت‌ها بعد متوجه می‌­شوید که در قرارداد به درستی از شما به عنوان مالک نام برده نشده است. این مسئله می­ تواند منجر به استرس زیاد و همچنین ضررهای مالی جهت استخدام وکیل برای رفع مشکل شود.

علاوه بر این، عدم استخدام یک وکیل ملکی در تهران می تواند شما را در معرض دعاوی قضایی قرار دهد که با داشتن وکیلی که از همان ابتدا به دنبال منافع شما باشد، می­ توانستید از آنها اجتناب کنید. این موضوع هم در مورد خریداران و هم برای فروشندگان صادق است. یک وکیل به طور ویژه آموزش دیده است تا جزئیات و تناقضات قانونی را که شما از دست می­دهید، بیابد.

با استخدام یک وکیل برای کمک به خرید یا فروش خانه خود، با اجتناب از مسائل غیرضروری، در دراز مدت در هزینه خود صرفه­ جویی خواهید کرد. دکتر زهره وند بهترین وکیل ملکی تهران با سال‌ها تجربه مشاوره حقوقی مناسبی به شما خواهد داد. 

چگونه وکیل ملکی انتخاب کنیم؟

در انتخاب یک وکیل ملکی موارد زیر را در نظر بگیرید:

صلاحیت – وکیل چه مدت تجربه دارد؟ آیا وکیل در موارد دیگری مشابه پرونده شما کار کرده است؟

هزینه – هزینه­‌های وکیل چگونه است – هزینه ساعتی یا ثابت؟ آیا وکیل می­تواند هزینه پرونده شما را به خوبی برآورد کند؟

Leave feedback about this

 • Rating